Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Medycyna estetyczna / Leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

Stałą grupą pacjentów w klinice Dr Urszuli Brumer Medycyna Młodości są osoby z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów nie tylko poprawiających wygląd, ale również aktywnie leczących i usuwających zmiany potrądzikowe oraz wygładzających blizny potrądzikowe. Blizny te są bardzo dużym problemem dla pacjentów, dlatego w naszej klinice dokładamy wszelkich starań by im pomóc. Mamy duże doświadczenie i dobre efekty.

Trądzik jest zjawiskiem przewlekłym, charakteryzującym się występowaniem zmian wypryskowo-łojotokowych. Zmiany najczęściej pojawiają się na twarzy, ale mogą występować również na dekolcie, placach, ramionach.
Bardzo skuteczne i dające doskonałe efekty (pod warunkiem zdyscyplinowania pacjenta) są peelingi medyczne dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Nowoczesne peelingi są preparatami złożonymi i tak skomponowanymi, że oprócz złuszczania mają również działanie sebostatyczne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze.

Terapia taka pozwala osiągnąć dwa cele: leczenie bez nadużywania antybiotyków i sterydów oraz znaczną poprawę jakości i wyglądu skóry bez jej przesuszenia. Czasami leczenie jest długotrwałe, nawet przewlekłe (w zależności od częstości nawrotów zmian – ma na to wpływ wiele czynników), ale zadowalające i znacznie poprawiające jakość życia pacjentów.

Nie zaleca się stosowania mikrodermabrazji w leczeniu aktywnych zmian trądzikowych.

Blizny potrądzikowe są bardzo powszechnym problemem u kobiet i mężczyzn. Jest to na tyle istotny problem, że rozwiązanie poprawiające wygląd pacjenta znacznie poprawia jego komfort życia. Bardzo często proponowane  jest złuszczanie, nawet bardzo głębokie lub zabiegi laserowe. Obie metody są dobre, ale bardziej jako wspomagające leczenie.
Blizny potrądzikowe to najczęściej blizny zanikowe - oznacza to, że znajdują się poniżej normalnej grubości skóry. Nie jest możliwe tak głębokie złuszczenie całej powierzchni skóry, która po takim zabiegu odbuduje się do swojej normalnej grubości, podczas, gdy blizna będzie nadal poniżej jej poziomu.

Wiemy z doświadczenia, że najlepsze efekty w leczeniu blizn uzyskuje się stosując terapię skojarzoną z wykorzystaniem różnych metod i środków, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

http://urszulabrumer.pl/trzy-skuteczne-sposoby-na-tradzik/

http://urszulabrumer.pl/jak-pozbyc-sie-blizn-potradzikowych-czesc-1-mezoterapia/

 

Zadzwoń do nas: 22 35 38 498