Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Medycyna estetyczna / Leczenie nadmiernego wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów – problem trudny, ale nie beznadziejny

 

W naszej kliniece wykonujemy komputerowe badanie skóry głowy i znajdujacych się tam mieszków wlosowych. Dzięki temu jeteśmy w stanie zaproponować pacjentom najlepszą terapię.

KOBIETY

Nadmierna utrata włosów jest dla kobiety jedną z najtrudniejszych sytuacji zyciowych. Gdy zawodzą kolejne kosmetyki i pigułki zaczyna modlić się o cud.
Ale jest jeszcze mezoterapia skóry głowy. Zabieg polegający na ostrzyknięciu skóry głowy (zwłaszcza okolic z największymi przerzedzeniami) odpowiednim preparatem, Możemy stosować różne preparaty: od koktajli z peptydami (czynnikami wzrostu), poprzez osocze bogatopłytkowe, po zabiegi z własnymi komórkami macierzystymi pacjentki.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjenta kilkunastu mililitrów krwi do specjalnych probówek, a następnie odwirowaniu jej w odpowiednio do tego celu dobranych parametrach. Otrzymane w ten sposób osoczea bogatopłytkowe podawane jest w zabiegu intradermoterapii na skórę głowy. Przy dobrym zakwalifikowaniu pacjentki i prawidłowo wykonanym zabiegu możemy uzyskać naprawdę bardzo dobre efekty terapetyczne.

 Zabieg z komórkami macierzystymi jest bardziej skomplikowanym zabiegiem, ale przynosi też bardzie spektakularne efekty i pomaga w przypadkach, gdzie inne zabiegi zawodzą.  Szczegóły podczas konsultacji lekarskiej.


 MĘŻCZYŹNI

Utrata włowsów dla mężczyzny jest często rownoznaczna z utratą atrakcyjności i poczucia własnej wartości. Czasami to postrzeganie jest zbyt dramatyczne, ale warto zająć się tym problemem jak najwcześniej, by zminimalizować niekorzystny efekt wypadania wlosow.

Teorii co do przyczyn wypadania włosów jest kilka, jak hormony, złe odżywianie się, przegrzanie skóry głowy, niedokrwienie. Każda z przyczyn doprowadza do niedokrwienia i niedożywienia cebulek włosowych i wpływa hamująco na występujące tam komórki macierzyste.

Stosowane zewnętrznie czy dousnie preparaty najczęściej nie spełniają oczekiwań, a często towarzyszą im objawy niepożądane.
Najbardzie skuteczną terapią w przypadku łysienia męskiego są zabiegi autologiczne (z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych pacjenta)

Zabieg polega na ostrzyknięciu odpowiednim preparatem w postaci małych depozytów skóry głowy, zwłaszcza w okolicy o największym przerzedzeniu włosów. 
W przypadku łysienia typu męskiego konieczna jest poprawa krążenia skóry głowy, co wpływa na lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skóry i jej przydatków, w tym cebulek włosowych. Poprawia to warunki do prawidłowego cyklu wzrostu włosa. 

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjenta  kilkunastu mililitrów krwi do specjalnych probówek, a następnie odwirowaniu jej w odpowiednio do tego celu dobranych parametrach. Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe podawane jest w zabiegu intradermoterapii na skórę głowy. Zabieg przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne we wczesnym procesie łysienia.
W przypadkach bardziej zaawansowanych warto rozważyć zabieg z wykorzystaniem własnych komórek macierzystych pacjenta. Wprawdzie na efekty po zabiegu trzeba trochę poczekać, ale warto, bo wlosy odrastają mocniejsze i gęstsze. Zabieg pomaga również u pacjentów po przeszczepach nie zadowolonych z uzyskanego efektu.

 

Przeczytaj więcej na Blogu: http://urszulabrumer.pl/

http://urszulabrumer.pl/category/komorki-macierzyste/
http://urszulabrumer.pl/film-o-klinice-dr-urszula-brumer-medycyna-mlodosci/
http://urszulabrumer.pl/wcale-nie-musisz-byc-lysy-5-pytan-od-pacjentow/
http://urszulabrumer.pl/metoda-prof-ceccarelli-garcia/

Zadzwoń do nas: 22 35 38 498

 

przed

po

przed

po

przed

po

przed

po

przed

po

przed

po