Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Chirurgia estetyczna

Od kilkunastu lat obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój chirurgii plastycznej kosmetycznej i rekonstrukcyjnej. Dotyczy to zarówno stosowanych metod operacyjnych, jak  i sprzętu oraz opatrunków. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ zadaniem chirurgii plastycznej jest zmiana zewnętrznych cech ludzkiego ciała i poprawa niedoskonałości. Nie ma tu znaczenia czy niedoskonałości te są wrodzone, czy powstałe na skutek urazów oraz czy ocena jest subiektywna, czy obiektywna.

Pierwszą operację plastyczną (odnotowaną) przeprowadzono w VII w.p.n.e w Indiach i była to rekonstrukcja nosa. Do chirurgii plastycznej należą również zabiegi rekonstrukcji zaburzeń w czynności ręki - co jest już prawdziwą finezją zabiegową.
Specjalne miejsce w chirurgii plastycznej zajmuje chirurgia kosmetyczna, która przez korekcję niedoskonałości fizycznych zmienia jakość życia pacjentów na lepsze.

Jest to jedyna medyczna dziedzina zabiegowa, w której doskonali się metody, narzędzia i materiały wykorzystywane do zabiegów w celu ograniczenia pozostających blizn do minimum.