Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Chirurgia estetyczna / Plastyka powiek

Plastykę powiek wykonuje się u pacjentów z widocznym nadmiarem skóry na powiekach górnych lub dolnych (tu często nazywanych workami pod oczami). Operacja wykonywana jest zarówno ze wskazań estetycznych, jak i funkcjonalnych (ciężkie i opadające powieki górne mogą ograniczać pole widzenia).

Należy pamiętać, że na efekt końcowy operacji znaczący wpływ mają warunki anatomiczne pacjenta, w tym stan skóry (jej grubość i elastyczność).

Do operacji plastycznej powiek niezbędna jest konsultacja u chirurga plastyka.
Prosimy o przygotowanie wszystkich pytań i wątpliwości oraz sprecyzowania swoich oczekiwań.

Niezbędne badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, czas koalinowo-kefalinowy (APTT), elektrolity (sód i potas), poziom glukozy na czczo, stężenie przeciwciał HBs, HCV, ew. zdjęcie RTG płuc (jest ważne 2 lata) oraz EKG dla osób po 50 r.ż.

Pobyt w klinice: Ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjent wychodzi do domu od razu po zabiegu.

Rekonwalescencja: po zabiegu występują obrzęki i zasinienia wokół oczu utrzymujące się do 7-14 dnia po operacji. Może wystąpić łzawienie lub niewielkiego stopnia pieczenie powiek. Dolegliwości bólowe są nieznaczne. Powrót do aktywności fizycznej po 7-10 dniach.

Kontrole po zabiegu: szwy są zdejmowane 3-go - 5-go dnia po zabiegu. Zalecane wizyty kontrolne po miesiącu, po pół roku i roku.

Efekty operacji: Trwałe