Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Chirurgia estetyczna / Plastyka odstających uszu dzieci i dorosłych

Korekcję odstających uszu wykonuje się u pacjentów odczuwających dyskomfort w związku z odstawaniem jednego lub obu uszu. Zabieg ma na celu uzyskanie przylegania uszu do czaszki.

U dzieci operację tę wykonuje się w znieczuleniu dożylnym.

U nastolatków i dzieci dobrze zmotywowanych zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym.

Należy pamiętać, że na efekt końcowy operacji znaczący wpływ mają warunki anatomiczne pacjenta, w tym grubość chrząstki usznej.
Do operacji plastycznej odstających uszu niezbędna jest konsultacja u chirurga plastyka. Prosimy o przygotowanie wszystkich pytań i wątpliwości oraz sprecyzowania swoich oczekiwań.

Niezbędne badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, czas koalinowo-kefalinowy (APTT), elektrolity (sód i potas), poziom glukozy na czczo, stężenie przeciwciał HBs, HCV.

Pobyt w klinice: Ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjent wychodzi do domu od razu po zabiegu.

Rekonwalescencja: po zabiegu występuje różnego stopnia obrzęk i zasinienie okolicy uszu, które ustępują wciągu 7-14 dni. Charakterystyczne jest występowanie dolegliwości bólowych, które utrzymują się kilka dni i z każdym dniem są coraz słabsze. Konieczne jest noszenie opaski po zabiegu, przez kilka dni w ciągu całej doby, później przez 2 tygodnie tylko w nocy. Włosy umyć można na trzeci dzień po operacji. Powrót do aktywności zawodowej jest możliwy już następnego dnia po zabiegu. Powrót do aktywności fizycznej po około 2-3 tygodniach.

Kontrole po zabiegu: Pierwsza zmiana opatrunku jest następnego dnia po zabiegu, zdjęcie szwów 7 – 10-go dnia. Zalecana są też wizyty kontrolne po miesiącu i pół roku.

Efekty operacji: Trwałe.

Efekty zabiegów

 

przed

po

przed

po