Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Chirurgia estetyczna / Stulejka

Stulejka jest stanem polegającym na niemożności odprowadzenia napletka z żołędzi prącia. Do czwartego roku życia stan ten może dojść w sposób fizjologiczny do separacji tych struktur. Jeśli stan nie ulegnie zmianie w tym okresie należy stulejkę leczyć. Leczenie może być zachowawcze lub chirurgiczne i zależy do od stopnia zaawansowania choroby. Nieleczona stulejka może być w życiu dorosłym przyczyną kompleksów i frustracji oraz zaburzeń w kontaktach seksualnych.

 

Niezbędne badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, czas koalinowo-kefalinowy (APTT), elektrolity (sód i potas), poziom glukozy na czczo, stężenie przeciwciał HBs, HCV.

Pobyt w klinice: Ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjent wychodzi do domu od razu po zabiegu.

Rekonwalescencja: po zabiegu występuje różnego stopnia obrzęk i zasinienie okolicy operowanej, które ustępują wciągu 7-14 dni. Charakterystyczne jest występowanie dolegliwości bólowych, które utrzymują się kilka dni i z każdym dniem są coraz słabsze.

Kontrole po zabiegu: Pierwsza zmiana opatrunku jest następnego dnia po zabiegu, zdjęcie szwów 7 – 10-go dnia. Zalecana są też wizyty kontrolne po miesiącu i pół roku.

Efekty operacji: Trwałe.