Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Chirurgia estetyczna / Zamykanie naczynek na nogach

Skleroterapia  jest metodą  leczenia żylaków polegająca na podaniu do światła żyły środka  obliterującego. Lek ten  prowadzi do podrażnienia   wnętrza naczynia wywołując  jego zarośniecie.

Obliteracja żylaków jest metodą skuteczną i co najważniejsze bezpieczną.

Do zamknięcia naczynia używa się leku  o nazwie Aethoxysklerol  w  stężeniu dostosowanym do średnicy żyły.

Zazwyczaj w trakcie jednego zabiegu wykonuje sie kilka wstrzyknięć substancji. Igła używana do wykonania zastrzyku ma bardzo mały rozmiar, więc leczenie jest praktycznie bezbolesne.

Po zabiegu miejsca nakłucia osłaniane  są niewielkimi opatrunkami, a następnie na całą kończynę zakładana jest specjalna pończocha uciskowa, która jest dobierana dokładnie do rozmiaru nogi.

Pierwsza wizyta po wykonaniu obliteracji odbywa się  po 7 dniach, a pierwsza ocena efektów powinna mieć miejsce nie wcześniej niż po 3-4 tygodniach. Do tego czasu pacjenci noszą uciskowa pończochę.

W celu właściwego zaplanowania zabiegu  konieczne  jest dokładne badanie kliniczne pacjenta, rozszerzone o diagnostykę ultrasonograficzna układu żylnego. Badanie dopplerowskie pozwala na ocenę przepływów w naczyniach i przez to zwiększa szanse na skuteczność leczenia.