Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Oferta / Chirurgia estetyczna / Plastyka kobiecych okolic intymnych

Są to operacje mające na celu poprawę wyglądy i funkcjonowania narządów płciowych. Najczęstszą intymną operacją estetyczną wykonywaną u kobiet jest zmniejszenie warg sromowych mniejszych (labioplastyka). Operacja plastyczna okolic intymnych jest jedną z operacji dającą największy odsetek zadowolonych pacjentek, które twierdzą, że wzrosła ich samoocena, znikł dyskomfort fizyczny i poprawił się komfort współżycia seksualnego.

Zmniejszenie warg sromowych

Zabieg wykonuje się u pacjentek z asymetrycznymi lub długimi (wystającymi ponad poziom warg sromowych większych) wargami sromowymi mniejszymi.

Niezbędne badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT), elektrolity (sód i potas), poziom glukozy na czczo, stężenie przeciwciał HBs, HCV oraz EKG i RTG płuc dla kobiet po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: miejscowe.

Czas trwania zabiegu: 40-60 min.

Pobyt w klinice: pacjentki opuszczają klinikę kilka godzin po zabiegu.

Rekonwalescencja: po zabiegu w operowanych okolicach występują obrzęki i zasinienia o różnym stopniu nasilenia, ustępujące w ciągu 7-10 dni. Przez kilka dni występują również dolegliwości bólowe kontrolowane ogólnie dostępnymi lekami przeciwbólowymi. Przez pierwsze 48 godzin występuje niewielkie plamienie z okolicy szwów. Przez pierwsze 3 doby po operacji do higieny intymnej operowanej okolicy stosowany jest specjalny płyn wypisany przez lekarza. Korzystanie z prysznica możliwe jest dopiero w 4 dobie po zabiegu.

Powrót do aktywności zawodowej możliwy jest już następnego dnia. Powrót do aktywności seksualnej i uprawiania sportu możliwy jest po upływie 2-4 tygodni.

Kontrole po zabiegu: Pierwsza wizyta kontrolna ze zmianą opatrunku jest następnego dnia po zabiegu. Zazwyczaj do szycia rany stosowane są szwy rozpuszczalne, więc nie ma potrzeby ich zdejmowania. W przypadku zastosowania zwykłych szwów, zdejmowane są po upływie 7 dni. Zalecana są też wizyty kontrolne po tygodniu i miesiącu, ale  nie są one konieczne.

Efekty operacji: trwałe.

http://urszulabrumer.pl/labioplastyka-na-czym-to-polega-czesc-1/

http://urszulabrumer.pl/labioplastyka-wszystko-co-chcialabys-wiedziec-czesc-2/