Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Nowości

Badanie USG piersi z implantami, to możliwe.

[31.01.2017]

USG - po korekcji piersi

Jedno z najpopularniejszych dostępnych badań. Obrazowa metoda wykrywania łagodnych zmian oraz zmian nowotworowych. Najlepiej wykonywać badanie między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego co związane jest ze zmianami hormonalnymi u Kobiety i jest wtedy bardziej dokładne. Same wkładki nie zakłóćaja obrazu a na ekranie manitora USG sa w kolorze czarnym, ponieważ płyn nie odbiją uttradzwięków. Doatkowo implanty zawsze są w obrazie pofalowane.

Trudności w obrazowaniu piersi z wykorzystaniem ww. metod nie oznaczają jednak braku możliwości postawienia prawidłowej diagnozy. Ale ośrodki zajmujące się diagnostyką piersi powinny do pacjentek z protezami piersi podchodzić ze szczególną starannością i podczas badania stosować inne ułożenie piersi pod aparatem mammograficznym, wykonać dodatkowe projekcje, a zdjęcia powinien opisywać lekarz doświadczony w ocenie piersi z implantami.

W Klinice Medycyny Młodości badanie wykonuje Dr. n. med. Paweł Wawrzyniak

ginekolog-położnik. Ukończył Warszawską Akademię Medyczną. Członek Holenderskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Irish Medical Council. Aktualnie pracuje także w Klinice w Dublinie. Jest uczestnikiem licznych akcji humanitarnych (Kuba 2010 i Gwatemala 2012/2013). W latach 2008 – 2014 był ordynatorem oddziału położniczo-ginekologicznego w Płońsku (oddział wyróżniony prze Fundację Rodzić po Ludzku jako najbezpieczniejszy oddział dla rodzących na Mazowszu).
Szczególny zakres działalności specjalisty stanowi uroginekologia czyli problemy z nietrzymaniem moczu i zaburzenia statyki narządów płciowych u kobiet (wypadanie macicy i ścian pochwy). Specjalizuje się także w chorobach sutka, patologii szyjki macicy oraz stanach zapalnych narządów płciowych.