Witamy na naszej stronie internetowej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Kom.regeneracyjne

Co to są komórki regeneracyjne i macierzyste?

Komórki regenercyjne to takie komórki, które dzięki swoim unikalnym właściwościom inicjują procesy regeneracyjne tkanek, do których zostaną podane. Komórki te posiadają zdolność komunikowania się z innymi komorkami tkanek i dlatego są w stanie rozpoznać nieprawidłowości w nich zachodzące. Dzięki swoim możliwościom modulacyjnym są w stanie wdrożyć procesy naprawcze i odbudowujące, które odmładzają tkanki i przywracają im ich prawidłowe funkcje.
Komórki macierzyste występują w organizmie w niewielkich ilościach. Niemniej jednak ich możliwości są nie do przecenienienia. Jako jedyne spośród calej gamy komórek organizmu są w stanie przekształcić się w inne komórki dojrzałe w miejscach wymagających odbudowy, a dzięki nieograniczonej liczbie podziałów są w stanie to robić suktecznie.

Odmładzanie to skuteczna regeneracja!

Proces starzenia się to, jak już wynika z definicji, jest to proces. Oznacza to, że zmiany określane jako starzenie, przede wszystkim wiotczenie skóry i zanik tkanki podskórnej, zachodzą powoli i w długim przedziale czasu. Dlatego by uzyskać efekt odmłodzenia należy te zmiany cofnąć, należy zainicjować procesy regenerujące skórę i tkankę podskórną. Najbardziej skuteczną obecnie metodą odmładzania jest zabieg w wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych pacjenta. Komórki regeneracyjne poprez swoje właściwości oraz aktywację komórek macierzystych skóry i tkanki podskórnej przywracają napięcie i elstyczność skóry i odbudowują objętość tkanki podskórnej , która jest naturalnym rusztowaniem dla skóry. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie uzyskać efekt odmłodzenia o średnio 10 lat.

Skąd pozyskujemy komórki regeneracyjne?

Komórki regeneracyjne i macierzyste pozyskujemy z krwi lub tkanki tłuszczowej pacjenta. Odbywa się to dzięki wysoko wyspecjalizowanym separatorom. W efekcie uzyskujemy zawiesinę komórek, którą wykorzystujemy przy wykonywaniu zabiegu.

Przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi, które tak jak w innych tkankach występują tam w sposób naturalny, nie jest zabiegiem odmładzania komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi.

Jakich efektów można oczekiwać?

Własne komórki regeneracyjne i macierzyste pacjenta podane w skórę i tkankę podskórną zachowują się inteligentnie. Potrafią rozpoznać środowisko, w którym się znajdują i jego potrzeby. Dzięki temu rozpoczyna się proces regeneracji i odmładzania danej tkanki. Efekty odmłodzenia pojawiają się stopniowo, a poprawa trwa do roku czasu. Zabieg inicjuje proces odmładzania, który odwwraca skutki procesu starzenia się.

Jakie okolice można poddać zabiegowi?

Odmładzanie:
- Twarz, szyja i dekolt – są to obszary, których starzenie się jest najbardziej bolesne i nieakceptowalne. Nie tylko z powodu zdradzania wieku, ale przede wszystkim z powodu utraty urody i estetycznego wyglądu. Ważne jest by odmładzanie było autentyczne, a zabiegi nie powodowały zmian wywołujących konsternację otoczenia.

- Ręce i inne okolice ciala – zmiany powstające na rękach w procesie starzenia się są często pomijane w zabiegach odmładzajacych. A przecież dłonie na równi z twarzą są przez nas eksponowane 24 godziny na dobę. Często to one są naszą wizytówką podczas pierwszego kontaktu.

- Skórę głowy – zabieg ostrzyknięcia komórkami regeneracyjnymi i macirzystymi skóry głowy jest obecnie najbardziej skutecznym zabiegiem w nadmiernym wypadaniu włosów. Stymuluje odrost nowych, mocniejszych włosów. Niezwykle skuteczny u kobiet i dość skuteczny w łysieniu męskim. W ostatnim przypadku skuteczność zabiegu zależy od stopnia zaawansowania łysienia i przyczyny sprawczej.

Regeneracji:
- aparat więzadłowo – stawowy – ostre i przewlekłe urazu ścięgien, więzadeł i powierzchni stawowych prowadzą z czasem do zesztywnienia i zwyrodnienia stawów, co staje się z czasem przyczyną bolesności i sztywności stawów. Odpowiednio szybkie podanie w miejsca dotknięte urazem komórek regeneracyjnych i macierzystych inicjuje precesy regenerujące i prowadzi do powrotu sprawności aparatu stawowo-więzadłowego.

- blizny – jeden z najtrudniejszych problemów dla medycyny estetycznej. Trudne do zaakceptowania przez pacjentów są blizny potrądzikowe oraz pourazowe np. pooparzeniowe. Njaczęściej pacjenci zgłaszają się z już dojrzałymi (tzw. „starymi”) bliznami. Prawie niemożliwe jest całkowite pozbycie się blizn. Można natomiast sprawić, że blizny staną się bardziej estetyczne lub prawie niewidoczne. Komórki regeneracyjne i macierzyste są obecnie najlepszym rozwiązaniem leczenia blizn.

Blizny potrądzikowe w wyniku działania komórek regeneracyjnych i macierzystych przebudowują się, powierzchnia skóry się wygładza, przebarwienia znikają.

Blizny pourazowe takie jak pooparzeniowe czy powypadkowe zmieniają swoją strukturę. Stają się bardziej elastyczne, płaskie i kolorem zbliżone do koloru skóry. Znikaja również przykurcze i bolesność.

Korzyści:

  • autentyczne odmłodzenie skóry i tkanki poskórnej - mlodszy wygląd o śr. 10 lat

  • zabieg akceptowany przez mężczyzn – jeden zabieg, efekt naturalnego młodszego wyglądu, poprawa pojawiająca się stopniowo w czasie

  • jeden zabieg do odmłodzenia kilku okolic – w trakcie jednego zabiegu możemy zatroszczyć się o kilka okolic: twarz, szyję, dekolt, lub twarz, ręce włosy

  • bardzo dobra relacja ceny do jakości – odmłodzenie kilku okolic w jednym zabiegu i krótszym czasie oraz niższej cenie niż przy zastosowaniu innych metod i zabiegów.

Dowiedz się więcej:

www.urszulabrumer.pl